Kadın Korse Kullanmanın Faydaları

avatar of getirgiy
Ömer Faruk İnan

7 Mayıs 2022

Kadın Korse

Daha bütün bir görününüm için korseler en önemli ihtiyaçlardır. Farklı amaçlar için kullanılabilir ancak temel mantığı vücudu toparlamak, istenmeyen görüntüleri en aza indirmek ve fit bir görünüm kazanmaktır.

Kadın Korse Faydaları

Duruş bozuklukları dolayısıyla meydana gelen fiziksel değişimleri toparlamak ve olması gereken konuma getirmek en önemli özelliğidir.

Ayrıca sırt bölgesi kullanımında temel amaç vücut postürünü dik tutmaktır.

Genel olarak duruş bozukluklarına karşın vücudu dik tutmak ve fiziksel olarak korumak korselerin en belirgin özelliğidir.

Bununla birlikte özellikle alt giyim için kullanılan kadın korselerde kullanılma amacı, karın ve basen bölgesinde toparlayıcılığı sağlamaktır.

Sağlık için kullanımı da önerilir hatta bazı durumlar için gereklidir. Söz konusu geçirilmiş bir ameliyat ise ameliyat ise ameliyat sonrasında uzun vadede belli bir süre kullanılması gerekmektedir. Bunun amacı hem başta anlattığımız gibi sağlıklı bir duruş sağlamasıdır hem de ameliyatta oluşmuş olabilecek hasarın daha hızlı giderilmesidir.

Önemli bir ameliyattan bahsetmişken özellikle de konu sırt bölgesi ise sırtı dik tutacak bir sırt korsesine ihtiyaç vardır.

Bu durumlarda hem sporcu korseleri hem de standart korseler ideal bir seçim olacaktır.

Kadın Korse Modelleri

Hedef bölge ve kullanım amacına göre birçok model mevcuttur. Bu modellerden bahsedecek olursak eğer şöyle bir sıralama yapabiliriz;

Bel korseleri; özellikle bel bölgesinde görülmesi istenmeyen sarkmaları gizlemek için kullanıma uygundur.

Kalça toparlayıcı korseler; Kalça ve genelde karın bölgesine kadar uzanan bu korse türünde amaç sarkmaları toparlamak ve daha fit bir görüntü kazanmaktır.

Tüm vücut korseleri; Genellikle göğüs bölgesinden kalçaya kadar uzanır hatta bazıları şort şeklindedir.

Göbek korsesi; genellikle kadınların tercih ettiği bir kadın korsesidir. Ekstrem durumlarda ameliyat sonucu erkekler de kullanabilir.

Paçalı korse; yüksek bel olması tercih edilir. Yüksek bel olması paçalı olmasının yanı sıra karın, mide bölgelerini de toparlar. Paçalı olması ise basen ve üst bacağı toparlamak ile yükümlüdür. Dikişsiz paçalı korse olması ise iz yapmaması dolayısıyla ekstra konfor sağlar.

Atlet korse; Göğüs ve karın bölgesini toparlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Külot korse; Basen bölgesindeki sarkmaları toparlamak amacıyla kullanılmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR