Hangi Göğüs Yapısı Hangi Sütyeni Tercih Etmeli?

avatar of getirgiy
Davut Ataş

29 Ocak 2023

Sütyenler dik bir duruşun derli toplu bir görünümün temel ürünüdür.

1930’lu yılların başına kadar yaygın bir üretimde olmamasına rağmen sütyeni andıran iç giyim ürünleri 20.yüz yılın başlarında ortaya çıkmıştır. O zamandan bu zamana ise değişimler ve yenilikler de meydana gelmiştir. Zamanla yeni modeller üretilmiş ihtiyaçlara yönelik kullanım kolaylıkları sütyenlere eklenmiştir. Ve kullanımı basitleştirilmiştir.

Birçok model ve renklerde üretimi mevcuttur. En çok tercih edilen renkleri siyah, beyaz, ten rengidir. Dolgulu modellerin de sıklıkla tercih edildiğini görürüz.

KADIN SÜTYEN

Dolgun göğüs yapısına sahip iseniz tam kalıp ve dolgusuz sütyenler tercih etmelisiniz. Beraberinde toparlayıcı özelliğe sahip sütyenler tercih edilmelidir. Aksi taktirde gereksiz bir dolgunluk elde edersiniz ve bu da göz yoran bir görüntüye sebep olur.

Göğüs yapınız küçük ve omuz yapısı dar ise tam da bu noktada dolgulu sütyenlere ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda dolgulu sütyenler tercih edebilirsiniz. Toparlayıcılık konusu ise tercih meselesidir. Toparlayıcı olmasının bir zararı olmayacaktır aynı şekilde toparlayıcı özelliğinin olmasının da bir zararı olmayacaktır.

KADIN SÜTYEN MODELLERİ

Push up sütyenler; Destekleyici özelliği bulunan sütyen modelleridir.

Balenli sütyen; Göğüslerinizi destekleyen ve dik durmasını sağlayan sütyen modelidir.

Straplez sütyen; Sütyen askısı kullanamadığımız, sütyenin çok fazla görünmemesi gereken giysilerin içinde kullandığımız. Kullanışlı bir sütyen çeşididir.

Bralet sütyen; Süngeri olmayan, bedeni saran yumuşak ve ince yapıda olan bir sütyen çeşididir. Son zamanlarda oldukça rağbet görmektedir.

Bralet sütyen; Süngeri olmayan, bedeni saran yumuşak ve ince yapıda olan bir sütyen çeşididir. Son zamanlarda oldukça rağbet görmektedir.

Lotus sütyen; Toparlama etkisi oldukça yüksektir göğüslere oval görünüm kazandırır. Kaymaz silikon bantları sayesinde straplez kullanıma uygundur. Askısız da kullanılabilir.

Sporcu sütyeni; Göğüsleri sararak göğüslerin hareketini kısıtlar ve spor esnasında ultra kolaylık sağlar. Günlük kullandığımız sütyenlere göre daha sağlam olduğu için spor yaparken kullanıma uygundur.

Bu modellerin yanı sıra dantelli sütyen modelleri her ne kadar bir iç giyim ürünü olsa da günümüzde dış giyim kıyafetlerimizde tamamlayıcı özellikle şık bir blazzer ceket içerisinde iyi bir tercih olabilir. Böyle bir tercihte siyah renkte dantelli sütyen kurtarıcı olabilir.

2.
Kadın Atlet Modelleri

Kadın Atlet Kumaş Türleri

4.
Kadın Korse Kullanmanın Faydaları

Kadın Korse Kullanmanın Faydaları

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR