Kadın Atlet Modelleri

avatar of getirgiy
Emre Yılmaz

12 Şubat 2023

Kıyafetimizi en fazla görünür kılan kadın iç giyim ürünlerinden biri kadın atletleridir.

Esasında bir iç giyim ürünü olan kadın atletleri moda anlayışının gelişmesi ve değişmesi ile birlikte kombinlerimizin birer parçası hatta belki tamamlayıcısı dahi olabilme özelliğine sahip. Çoğu zaman iç giyim ürünü olarak kullanılan kadın atletleri yaz aylarında gömlek içlerinde sergilenebilir hatta tek başına bir parça olarak kullanılabilir. Farklı bir parça ile kombinlemesi açısından kumaş uyumluluğu önemlidir.

Kadın atletlerinde dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise kumaş tercihidir. Mevsimine göre değişiklik gösterebilir fakat genel olarak ince pamuklu kumaşlardan üretilmesi tercih edilir.

Kış mevsimi için bakıldığında bir tık daha kalın dokularla karşılaşabiliriz.

Kadın Atlet Modelleri

Kadın atletlerinde kullanım alanlarına göre bir çok modelden söz edebiliriz.

İlk olarak askılı atletlere bakabiliriz. Tek başına kullanım için en uygun model diyebiliriz özellikle yaz mevsiminde incecik askıları olan, yumuşacık dokuya sahip ve rengarenk modelleri ile birlikte günlük bir kombin için temel bir seçenek olabilir.

Atletlere farklı bir yorum katmanın diğer bir yolu ise modelinden geçer. En sık kullanılan iki kadın atlet modeli vardır. Bisiklet yaka kadın atlet modeli ve v yaka kadın atlet modeli. Her iki atlet modeli de günlük kullanım için uygundur ancak bisiklet yaka kadın atlet modeli en çok tercih edilenlerden biridir.

İkinci olarak dantelli kadın atletlerinden bahsedebiliriz. Özel günler için ya da farklı bir kombin için marjinal bir tercih olabilir.

Crop kadın atletleri son yıllarda en popüler olan atlet çeşididir. Kullanım alanı oldukça geniştir. Enerjinizi yansıtan çeşitleri ile kombinlerinizi tamamlamanız mümkün.

Çıtçıtlı kadın atletleri diğer kadın atlet çeşitlerine göre daha fonksiyonel olduğunu söyleyebiliriz. Çok daha kullanışlı ve rahatlık açısından en çok tercih edilen kadın atletlerindendir. Çoğunlukla kış mevsimi için elverişlidir.

Emzirme atletleri tamamen annelerin konforu düşünülerek üretilen kadın atletlerindendir.

Burada kullanılan kadın atleti için kumaşının daha yumuşak ve pamuklu olması anneler için konforlu ve fonksiyonel hale gelebilir.

Hamile atletleri buradaki temel amaç kumaşın rahat ve esnek olmasıdır. Kullanılan kumaşın pamuk olması avantaj sağlar ve hamileliğin son evresine kadar kullanıma uygundur.

Kadın Atlet Kumaş Türleri

Atletler içinde bir çok kumaş kullanılabilir. Fakat en yaygın kullanılanlardan bahsedecek olursak süperm ve ribanadır.

İlk inceleyeceğimiz kumaş türü süpermdir. süperm atletler dahası kumaşlar vücuda yapışıp vücudu sarmaz. Ter emici özelliğe sahiptir ve %100 pamuktur.

Bir diğer atlet kumaşı ise ribanadır. Doğaldır ve %100 pamuktan üretilir. Cilde nefes aldıran yapısı sayesinde iç giyim için uygundur. Erkek iç giyim, kadın atlet ve kadın külot olarak tercih edilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR