Erkek Atlet Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

avatar of getirgiy
Davut Ataş

20 Mart 2023

Atletler yaz kış ihtiyaç duyulan iç giyim ürünlerinden biridir. Kış mevsiminde atletin amacı tamamen sıcak tutmak iken yazın yerini teri emmek gövde kuruluğunu sağlamak amaçlı kullanılmaya bırakır.

Erkek atlet modelleri geçmişten günümüze hep alışılagelmiş standart modeldedir. Genelde beyaz geniş bisiklet yaka, çoğunlukla da pamuklu.

Çok fazla olmamakla birlikte birkaç çeşitlilik söz konusudur. Bu çeşitliliğe erkek atlet modellerine birlikte bakalım.

İç çamaşırlarının geneli ipek süperm kumaşlardan üretilir. Yüksek kaliteli kumaşlar için tercih listesinin en başında yer alır ipek süperm kumaşlar. İpek iplikler yumuşak dokusu ve havadar yapısı sayesinde konfor sağlar. Ayrıca kullanım kolaylığı sağlaması ile bilinen süperm kumaşlar hem rahatlığı hem de bakımının kolaylığı sayesinde de tercih edilir.

ERKEK ATLET MODELLERİ

En klasik model geniş bisiklet yaka kalın askı ve çoğunlukla pamuklu olan modeldir.

Beraberinde kısa kol modelleri de çok fazla tercih edilmemesine rağmen üretilir ve tercih eden belli bir kitle de vardır.

Ribana atletlere de değinmek gerekir ki en çok tercih edilen bir diğer atlet modelidir. Adını ise üretilmiş olduğu ribana kumaşından alır.

İç giyim ürünleri cildimize yakından temas ettikleri için atlet seçimi yaparken ve diğer iç giyim ürünleri tercihlerinde özellikle dikkat etmemiz gereken belli başlı durumlar vardır.

İç giyim ürünleri üretilirken pamuklu ve lifli kumaşlardan üretilmesine dikkat edilmelidir. Uzun ömürlü ve dayanıklı aynı zamanda insan sağlığını tehlikeye atmamasına özen gösterecek şekilde üretilen ürünler tercih edilmelidir. Kumaşlar yumuşak olmalı fakat yumuşak olduğu kadar yıkamalara karşı dayanıklı da olmalıdır. İyisi mi biz bunları ve ek bilgileri maddeleştirerek sizlere sunmaya çalışalım.

Kaliteli ve uzun ömürlü erkek atletleri için dikkat edilmesi gerekenler;

• Sentetik içermemesine,

• Pamuklu ürünlerden üretilmiş olmasına,

• Doğal kumaşlardan üretilmiş olmasına,

• Kumaşının yumuşak olmasına,

• Bedeni çok sıkmayacak biçimde olmasına,

• Ter emiciliğinin yüksek olmasına,

• Yıkamaya dayanıklı olmasına,

• Yıkama sonrasında sararma olmamasına,

Dikkat edilmiş ve bu öncüller dikkate alınarak üretilen kumaşlardan elde edilen atletleri tercih etmeye özen göstermeliyiz. İyi bir atlet tercihi tam bir konfor sağlar ve gününüzü son derece rahat geçirmenize olanak sağlar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR