Menu
Sepetiniz

Kadın Külot

KADIN KÜLOT

İç çamaşırı denildiği zaman aklımıza ilk olarak külot gelir. Hijyen ve kadın sağlığı açısından oldukça önemli ve gerekli bir üründür. Kadın, erkek, yaşlı, genç, çocuk ayırt etmeksizin vücudumuza yakın ve en hassas noktada bulunduğu için hijyen konusunda ekstra dikkatli olunması gerekir.

Ancak kadınlar için bu durumun bir tık daha önemli olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle regl dönemleri ve regl sonrası ilk birkaç hafta hassasiyet devam ettiği için ayrıca özen göstermek gerekir.

KADIN KÜLOTLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKNLER

·         Kumaş tercihine dikkat etmeliyiz. Ve bu noktada pamuklu kumaşlardan üretilen külotları tercih etmek hayat kurtarıcı olacaktır.

·         Kalitesinden emin olduğumuz pamuklu külotu tercih ettik. Ve sırada Giymeye hazır elimizde bulunan külotu İlk kullanım için kendimize uygun nasıl hazır hale getireceğimizdir. Satın aldık ve İlk kez giyiyorsak yıkamadan giymeme konusuna özen göstermeliyiz. Maalesef bunu çok fazla yapan insan olduğu için bu maddeyi de eklemek istedik.

·         Devamlı kullanılan külotlar için ise tam bir hijyenin sağlanması için giymeden önce mutlaka ütülemeli ve o şekilde kullanmalıyız. Ütülemedeki amaç ise çamaşırlara verilen yüksek buharın mikropları giderdiği bilinmektedir. Bu sebepten ötürü bu noktaya da dikkat etmeliyiz.

·         Yıkama konusuna gelindiğinde standart yıkama şekilleri de yeterli olabilir. Ancak bu konuda daha titiz iseniz ve kendinizi daha da güvende hissetmek istiyorsanız size bir tavsiyemiz olacak öncelikli olarak pamuklu kadın külotları sıcak suda yıkamalı daha sonra ise soğuk suda yıkamalı hatta bu noktada soğuk suda bir miktar bekletilebilir. Daha sonra tekrar sıcak suda yıkamalıyız bunun sebebi iç çamaşırını deterjan ve kalıntılarından iyice arındırmaktır. Deterjanın cildimize ve hassas bölgelere temas etmemesi kadın hastalıkları ve enfeksiyonlarının önüne geçer.

 

KADIN KÜLOT MODELLERİ

Her alandaki çeşitliliğin arttığı gibi günümüzde bu durum artık külotlar için de geçerli bir hal aldı. Gün içerisindeki rahatlık ve tarz değişiklikleri sebebiyle farklı modeller bulunuyor. Bu modellerden birkaçını sıralayabiliriz.

Slip külot; Klasik hemen hemen herkesin kullandığı külot modelidir.

Brazilian külot; Kalça kısmını daha iyi sarar. Arka kısmı daha geniştir.

String külot; Ön kısmı slip külota benzer şekildedir. Arka kısmı daha ince yapıya sahiptir. Kalçaları sarmaz.

Hipster külot; Daha çok şort görünümünü andırır ve oldukça rahattır.

 Kadın , Kırmızı Transparan Dantelli Külot Kırmızı
-33 %
Kadın , Kırmızı Transparan Dantelli Külot Yeni Yıl, Yılbaşı, Hediyelik %100 Poliamid  ..
43,52TL 65,28TL
 Kadın Transparan Dantelli Külot  Kırmızı
-33 %
Kadın Transparan Dantelli  Külot Yeni Yıl, Yılbaşı, Hediyelik%100 Poliamid  ..
43,52TL 65,28TL
 Kadın, Kırmızı Transparan Dantelli Külot  Kırmızı
-33 %
Kadın, Kırmızı Transparan Dantelli Külot Yeni Yıl, Yılbaşı, Hediyelik %100 Poliamid  ..
43,52TL 65,28TL
Basic Ara Bel Yumuşak Dokulu Penye Külot Likralı Beyaz
-33 %
Basic Ara Bel Yumuşak Dokulu Penye Külot Likralı Bordo
-33 %
Basic Ara Bel Yumuşak Dokulu Penye Külot Likralı Mor
-33 %
Basic Ara Bel Yumuşak Dokulu Penye Külot Likralı Pembe
-33 %
Basic Ara Bel Yumuşak Dokulu Penye Külot Likralı Siyah
-33 %
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 348 (29 Sayfa)