Menu
Sepetiniz

Erkek Çocuk Külot

ERKEK ÇOCUK KÜLOT

Çocukların tuvalet alışkanlıklarını kazanmalarıyla beraber iç çamaşırları ile tanışma süreçleri başlar. Özellikle de külotlar ile tanışırlar. Erkek çocuk külotlarını eğlenceli hale getirmek için ise çeşitli çizgi film karakterleri kullanılıp çocukların külotlara alışması kolaylaştırılabilir.  

Bezi yeni bırakan çocuklarda alıştırma külotlarından destek alınabilir. Alıştırma külotlarının temel mantığı çocuklar altına kaçırdığında ıslaklık hissini vererek onları rahatsız eder ve tuvaletleri geldiğinde tuvalete gitmeleri gerektiğinin mesajını verir. Böylece tuvalet eğitimine katkısı bulunur.

Geceye uygun olan alıştırma külotlarında ise emicilik bir tık daha fazladır bu sebeple daha az rahatsızlık hissi verecektir. Neticede yine az miktarda bir rahatsızlık hissi vereceğinden tuvalet eğitimize katkıda bulunmuş olacaktır.

Üstelik alıştırma külotlarında emicilik olmamasına rağmen bacak kısımlarındaki lastiğin sık olması dolayısıyla dışarıya sızıntı vermez. Yalnızca çocuğunuzun hissedeceği kadar ıslaklık kalmış olur.

Çocuk külotlarında çok fazla bir seçenek bulmamasına karşılık en çok satan ve en kullanışlı olan çocuk külotları slip külotlardır.

Slipler genelde paçasızdır ve bedeni sıkıca saracak şekilde üretilir rahatlığı da buradan gelir. Hareket özgürlüğünü kısıtlamadan aynı zamanda daha derli toplu kullanım sunmayı amaçlar.

Bu nedenle çocuklarda slip külot tercih edilmesi önemlidir. Henüz yeni kullanılmaya başlandığı ve ilk deneyimler olduğu için çocuğun vücuduyla bir bütün olması aynı zaman da onu rahatsız etmemesi ve konfor sağlaması açısından silip külotlar her zaman bir adım öndedir.

ÇOCUK KÜLOTLARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Çocuklar gelişim çağında olduklarından dolayı olası enfeksiyonlara karşı külot tercihi ve temizliği önemlidir. İlk adımda pamuklu ürünlerin tercih edilmesine özen gösterilmeli ve çocukların içinde kendilerini rahat hissettikleri külotlar tercih edilmelidir.

Hijyen konusuna değinecek olursak yüksek sıcaklıkta yıkanmalı ardından soğuk suda bekletilmeli ve tekrar sıcak suda yıkanmalıdır. Deterjandan iyice arındırılmış olması için bu işlemi tekrarlamak yeterli sonucu verecektir. Temiz yıkanmış külotlar giymeye hazır hale geldiğinde ise kullanmadan önce yüksek buharda ütülenmelidir. Bunun sebebi buharın mikropları önlemesidir.

Ve son olarak çocuklarda tuvalet alışkanlığının başlaması ile birlikte kullanılmaya başlanan külotlar bez rahatlığını da verebilmeli tercihler buna göre yapılmalı.

Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)